Як чистити ювелірні прикраси
Як чистити ювелірні вироби із золота
Як почистити ювелірні прикраси зі срібла - 9 простих ідей
Чи потрібно якось доглядати за виробами, вкритими родієм?
7 способів очищення для виробів із позолотою
Як мити срібні прикраси з чорнінням? + лайфхак
Як чистити золоті та срібні прикраси з дорогоцінним камінням:
Діаманти
Сапфір і Рубін
Смарагд
Гранат
Вироби з топазом
Прикраси з кварцом
Догляд за вставками органічного походження: бурштин, перли, корали та бірюза
Коли потрібен професійний догляд?
"Прикраси - це те, що робить жінку жінкою"
Коко Шанель
Прикраси - це деталь, без якої жоден образ не матиме завершеного вигляду.
Що ж, з модельєром згодні більшість представниць прекрасної половини людства, а акторка Кетрін Зета-Джонс навіть додала, що саме прикраси - не одяг чи макіяж - дають їй змогу почуватися чарівною й особливою.
І навіть нашим чоловікам приємно носити розкішні аксесуари, авторитетно заявляємо :)
Щоразу знімаючи прикраси, протирайте їх фланелевою або замшевою серветкою!
Всі прикраси, без винятку, потребують дбайливого зберігання, а також чищення.
Як чистити ювелірні вироби із золота
Головне правило догляду: Знімайте свої скарби вдома та за будь-якої фізичної роботи. Так ви збережете виріб чистим довше і вбережете від механічних пошкоджень. А ось за наявності таких краще не чистити ювелірні прикраси в домашніх умовах, зверніться до ювеліра - перш за все потрібно полагодити!
1. Для чищення золотих виробів без каміння, занурте прикраси на деякий час в одну з сумішей:
При легких забрудненнях: 1 склянка теплої води + 1 ч. ложка шампуню, рідкого мила, мийного для посуду, порошку (крім лужних засобів); І хоч на цілий день. 1 склянка теплої води + 0,5 ч. ложки нашатирного спирту + 0,5 ч. ложки мила.
2. Спосіб для стійких потемнінь: протерти золото кашкою з нашатирю і крейди, а після повертаємося до пункту 1
3. Після "ванн", за необхідності, скористайтеся старою м'якою зубною щіткою. Наприкінці обполосніть улюблений кулон чистою водою.
4. Усі прикраси важливо "висушити". Від крапель води при самостійному висиханні, можуть залишитися темні плями на металі. Тому, промокніть прикрасу фланелевою тканиною до повного висихання або обробіть тканиною, змоченою етиловим спиртом (медичний). І нехай буде сяйво :)
5. Скористайтеся спецзасобом для чищення золота, дотримуючись інструкції на упаковці.
Як почистити ювелірні прикраси зі срібла
Що може стати в пригоді:
Мило, нашатир, крейда, стара зубна щітка дуже м'яка - не залишить подряпин на металі. Зубна паста - дитяча або для чутливих зубів. Фольга і харчова сода - спосіб довгий і ледачий :)
Чистка срібла в домашніх умовах дуже проста. Дотримуйтесь таких рекомендацій:
1. Потримайте свої коштовності 20-30 хвилин у мильній воді.
2. Темні плями, що залишилися, легко почистити ретельно подрібненою крейдою та/або сумішшю з крейди і нашатирного спирту. Після висихання відполіруйте тканиною без ворсу, замшею.
3. Зубна паста і м'яка стара зубна щітка також добре видаляють забруднення, тільки чистити варто дуже дбайливо і нечасто. Оскільки паста - це абразивні мікрочастинки. Усі абразиви дряпають поверхню. Ідеальний цей метод для класичних "доріжок" і розсипу каміння.
4. Або протріть свою каблучку серветкою, змоченою нашатирним спиртом. Спосіб підходить для помутнілих або злегка забруднених прикрас.
Увага!
Не використовуйте нашатирний спирт до виробів із чорнінням,
він просто випалить декоративне покриття
5. Додайте у воду нашатирний спирт: 1 склянка води і 1 столова ложка аміаку. У такому розчині можна потримати прикраси до очищення основних забруднень. Схожий з першим, але сильніший. Обидва варіанти можна об'єднати, тільки не забувати, що чорнені вироби чистити так не можна.
6. Будь-яку ємність потрібно вистелити фольгою, засипати на дно соду і покласти срібло. Все це залити гарячою водою. Надалі вироби на ваших очах почнуть світлішати. Якщо присутні натуральні камені - не використовуємо. Гаряча вода погано впливає на камені - можуть тріснути.
Замість фольги - у непродовольчих магазинах продають
алюмінієві багаторазові пластини для чищення срібла
7. Метод із пивом видаляє навіть запущені темні плями. Налийте пиво в миску. Помістіть у пиво прикраси або столові прилади на 30 хвилин, або ж довше. Вийміть і промийте проточною водою. Відполіруйте замшею.
8. І метод безалкогольний:) Натріть сиру картоплю на найдрібнішій тертці. В отриману кашку покладіть срібну прикрасу і залиште так на кілька годин. Промийте проточною водою і просушіть.
9. Скористайтеся спеціальними чистячими серветками для срібла.
Чи потрібно якось доглядати за виробами, покритими родієм?
Сьогодні велика частина срібних прикрас покрита металом родієм - родіювання. Для таких виробів характерний особливий шляхетний білий тон, вони стають схожими на прикраси з білого золота.
Родіювання роблять не тільки для краси і благородного блиску, а насамперед для захисту срібних прикрас від зовнішнього впливу:
Окислення
Надання твердості готовому виробу, захищаючи від подряпин.
Який вплив запитаєте ви? Адепти срібла добре розуміють про що ми зараз пишемо. Це коли після кількох спекотних днів білий блискучий непокритий ланцюжок перетворюється на чорне чудовисько на шиї. Срібло в природі схильне до окислення
Родій - це благородний метал платинової групи, твердіший за платину в кілька разів!
Його наносять тонким шаром, всього 0,1-25 мкм.
Незважаючи на твердість металу, родієве покриття потребує дбайливого догляду.
Загалом, як і будь-яке інше покриття, родовані прикраси можуть піддаватися стиранню. Не використовуйте при чищенні абразиви (зубна паста, зубний порошок, сода, пральний порошок). Допускають використання старої м'якої зубної щітки, як описано вище. Тут доречні всі способи, описані вище для срібла
Найприємніше, через кілька років, за необхідності, родієве покриття можна легко відновити практично в кожній ювелірній майстерні.
Не рекомендуємо чистити ювелірні прикраси з родованого срібла содою
та іншими абразивами
7 способів очищення для виробів із позолотою
Хоч би як здавалося дивним, але що частіше чистити коштовності, то цілішими вони будуть! Старе забруднення більше «вкорінюється» в метал і звичайно потім його складніше прибрати. Позолота - це все ж таки покриття, яке не так вже й складно пошкодити, а то й зняти разом із сильним темним нальотом. Тому догляд за позолоченими сережками має бути дбайливим. Ми підготували коротку інструкцію з чищення прикрас з позолотою.
Чим не можна чистити позолоту?
Щоб не зняти тонкий шар дорогоцінного покриття і не спровокувати появу некрасивих подряпин на поверхні, не використовуйте для чищення таких предметів:
порошки в сухому, не розчиненому, вигляді;
жорсткі мочалки і щітки;
невідповідні агресивні кислоти.
Вам знадобляться такі засоби для чищення позолоти:
мило;
мийний засіб для посуду;
нашатир;
скипидар;
винний оцет;
пиво;
вазелін;
дрібно подрібнена крейда;
будь-який спиртовмісний засіб
Найпростіший спосіб - замочування.
1 Використовуйте мильну воду, як і до всіх дорогоцінних металів. Залиште так каблучку на 1-2 години, а далі промийте і промокніть м'якою тканиною.
2. Чудово підходить нашатир для більш складного. У склянку мильної води влийте 1 ст. ложку нашатирю і залиште в такому розчині на годину. Після, обережно протріть ватною паличкою плями, що залишилися, і промийте, просушіть.
3. Коли виріб потемнів, можна використовувати такий спосіб:
Приготуйте розчин: 1 ч.л. мильної стружки, 1 л теплої води, 5-6 крапель нашатирю. Покладіть у нього всі прикраси на 30 хвилин. Промийте проточною водою і висушіть. Відполіруйте замшею.
4. Вам допоможе столовий оцет або ж есенція, її потрібна менша кількість, оскільки тут більша концентрація кислоти. Розведіть у склянці води 1 ст. ложку і замочіть на 15 хвилин.
5. Як і для срібла, метод із пивом видаляє запущені темні плями на позолоті.
6. Є й більш швидкий спосіб. Змочіть ватний диск в одному з перерахованих нижче засобів. Гарненько протріть прикрасу. Витріть насухо і відполіруйте шматочком повсті або замші.
Допоможуть в очищенні спиртовмісні рідини, наприклад: одеколони, горілка, спирт медичний, спирт винний, скипидар
Якщо ваші предмети дуже сильно потемніли або на них з'явився зелений наліт, дійте так:
7. Змішайте в рівних частинах вазелін, мильну стружку, воду, добре подрібнену крейду. Беріть невелику кількість і натирайте цією сумішшю прикраси або столові прилади м'якою тканиною. Промийте водою, щойно всі предмети знову почнуть блищати і з них відійде наліт бруду. Відполіруйте.
Метод 7 досить ефективний і дозволяє повернути виробам первісний вигляд. Але не тріть дуже інтенсивно і добре роздрібніть крейду, щоб не подряпати поверхню.
Як мити срібні прикраси з чорнінням?
Запам'ятайте, чорніння - це не різновид срібла, це спосіб фарбування дорогоцінного металу
Ідеально знімаючи прикраси, протерти м'якою тканинною серветкою. Головне тут ніяких абразивів і щіток! все що може його пошкодити - не застосовуйте. Нігтем Ви його, звісно ж, не зітрете і зубною пастою зі щіткою потрібно потерти не один раз, але терпіння і праця все перетруть:)
Геть нашатирний спирт! Ні кип'ятінню! В іншому всі способи, що застосовуються до срібла, можна і навіть потрібно використовувати і до таких видів прикрас.
Забруднені ділянки можна «стерти» гумкою) Ефект моментальний. Використовувати на сухих виробах.
Трапляється, ми купуємо прикраси казкової краси - тут і чорніння, і ажурна поверхня, і розкішні натуральні камені! А як доглядати: ластиком не все зітреш, замочити можна, але якщо вставка бірюза? Та ще задачка.
Отже, наші особисті лайфхаки з чищення особливих виробів:
Найбрудніше місце в сережках це замки, там же і поверхня металу більша. Тому ми перевертаємо сережки замком донизу і занурюємо до каменя в мильну ванночку. Де можливо - озброюємося нашатирем, десь дочищаємо пастою, а на завершення сушимо! Камінь чистимо залежно від виду;)
Цей спосіб можна використовувати до всіх видів прикрас, залишаючи камені над поверхнею ванночки.
Як чистити золоті та срібні прикраси з дорогоцінним камінням
Ювелірне каміння - це серце прикраси! Їм потрібно приділяти особливу увагу! Постраждає серце, і виріб втратить всю свою красу.
До більшості кольорових каменів догляд практично схожий: легкий мильний розчин і проточна вода. А далі все за планом, витерти і в окремий мішечок. Але все ж є і відмінності, в основному через різну твердість.
Чим м'якший камінь, тим ніжніший догляд.
Як чистити діаманти
Це найтвердіші мінерали у світі! Стійкий до кислот і розчинників, розчиняється лише в розплавленій натрієвій і калієвій соді, нестрашне стирання. Простіше знищити оправу. Подряпати дуууже складно, адже найтвердіший! Один об одного хіба.
Все в ньому чудово, ще б не бруднилося:)
Чистий камінь не тільки краще відбиває світло, але й має більший вигляд, тому рекомендуємо чистити золоті прикраси з діамантами щомісяця.
Перший спосіб. Помістіть прикрасу в чашу з теплим мильним розчином (мило, шампунь тощо) і обережно, без зусиль, очистіть м'якою зубною щіткою. Потім сполосніть виріб у теплій проточній воді, інакше на діаманті може залишитися мильна плівка, і протріть насухо м'якою не ворсистою тканиною. Також можна «висушити» етиловим (медичним) спиртом.
Другий спосіб очищення - у холодній воді з додаванням аміаку (нашатирний спирт), 1 столова ложка на склянку води. Залиште коштовність у розчині на півгодини, м'яко пройдіться щіткою, за необхідності, знову ненадовго опустіть у розчин і, не обполіскуючи, промокніть м'якою паперовою серветкою.
Не використовуйте цей метод чищення з виробами, де з діамантами поєднуються перли, смарагди.
Сапфір і Рубін
Ці дорогоцінні камені - різновид корунду. А значить і фізичні властивості у них схожі. Посідають друге місце за твердістю - 9.0
Всі способи догляду за діамантами можна практикувати на сапфірах і рубінах.
Сапфіри і рубіни можна мити в розчині будь-якого порошку, мийного засобу, шампуню, використовуючи стару зубну щітку. Пам'ятаємо що ми зараз про золото, адже метал срібло менш витривалий. Потім промити в проточній воді і промокнути насухо м'якою тканиною без ворсу.
Як чистити смарагд
Смарагд - це один з найбільш важливих самоцвітів, ювеліри світу відносять його до дорогоцінних каменів першого порядку на рівні з діамантами, сапфірами та рубінами.
Для смарагду цілком нормально мати включення і тріщини, особливо якщо він темно-зеленого кольору. Проте чистота і прозорість відіграють головну роль в оцінці смарагду.
.
За шкалою твердості Мооса смарагд має значення 7,5-8. Він твердіший за кварц, і лише трохи поступається сапфірам, тільки при цьому досить крихкий.
При виготовленні ювелірних прикрас для інкрустації ювеліри, як правило, використовують оброблені смарагди. У процесі такої обробки використовують смоли та олії, якими заповнюють усі крихітні тріщинки і відколи в каменях. Все це покращує якість, прозорість і термін служби.
Звідси й випливають обмеження щодо догляду за смарагдом. Він боїться лугів, кислот. Не занурюйте камінь у розчин для чищення, бо він може вимивати олії і камінь матиме гірший вигляд, ніж до миття. На жаль, і ультразвукова ванночка - не найкраще рішення, бо внаслідок ультразвукових коливань руйнуватимуться природні тріщинки, розширюватимуться. Нехай таким способом чищення займається тільки ювелір.
Чистіть прикраси зі смарагдом м'якою вологою тканиною, до стирання смарагд стійкий! За необхідності обробити очищувачем для скла, після чого сполоснути і витерти.
Уникайте високих температур. Вони можуть призвести до розширення рідин і спричинити тріщини. Високі температури висушують олію в смарагдах.
Як чистити прикраси з гранатом
Ніколи не використовуйте киплячу воду або пару. Різкі перепади температур можуть викликати тріщини. Чудово підходить для цих цілей мильна тепла вода.
Як очистити вироби з топазом
Топаз - досить твердий камінь, 8 за мінералогічною шкалою твердості Мооса, можна порівняти зі смарагдом. Мити його можна і в мильних розчинах, і в розчинах прального порошку, і використовуючи нашатирний спирт, а в кінці промити проточною водою. Тільки не забувайте зважати на метал, з якого виготовлена прикраса. Адже топази оправляють не тільки в золото, купити можна також срібні гарнітури з топазами.
Набір із топазом фото
Кварцова група
Це одна з найбільших груп. Сюди входять: аметист, авантюриновий кварц, димчастий кварц, кварцове котяче око, цитрин, гірський кришталь, рожевий кварц, тигрове око, Агат, кривавик, карнеол, хризопраз, яшма, онікс...
Чистка кварцу, залежить від його різновидів:
Гарнітур з аметистом
Рожевий кварц можна тільки обережно нагрівати, інакше втратить колір, до аметисту не використовуйте абразиви, а також кислоти. Рожевий кварц і аметист блякнуть на яскравому сонці. Опал - водомісткий різновид кварцу. Його і замочувати не варто, тільки промити в мильній воді.
Уникайте високих температур, бо вони можуть викликати зміну кольору цитрину і димчастого кварцу.
Загалом кварц досить міцний камінь, і його можна безпечно піддавати ультразвуковому чищенню, якщо немає тріщин. Також камінь можна промивати в теплій мильній воді. Уникайте парового чищення і різких перепадів температур, тому що вони можуть викликати тріщини або розколоти камінь, або і зовсім втратити колір. Кварц також реагує на фтористоводневу кислоту і луг.
Догляд за вставками органічного походження:
бурштин, перли, корали та бірюза
Бурштин, перли, корали і бірюза - це дуже м'які і крихкі природні мінерали. Неприпустимо використовувати до них засоби для чищення, аміачні розчини, а також кислоти і щітки.
Наприклад, потерши перли, Ви просто зітрете весь розкішний перламутровий шар.
Бурштин
Гарн6итур з бурштином
Легко дряпається, стирається і плавиться. Бурштин можна мити чистою водою. Для цього намочіть тканинний клапоть і відіжміть, щоб він залишився вологим. І тепер потрібно гарненько натерти камінь. Після миття важливо витерти насухо, інакше на повітрі бурштин може помутніти. Не піддавайте бурштин ультразвуковому та хімічному чищенню; не тріть щітками й уникайте високих температур.
При сильних забрудненнях миття допускається в легкому мильному розчині, зі щадним миючим засобом.
А тепер додамо блиску. Для цього нам потрібна оливкова або мигдальна олія! Нанесіть на руки краплю олії і добре втирайте в каміння. Після чого відполіруйте шматочком фетру. Double користь) Блискуча прикраса і зволожені ручки)
Перли люблять коли їх носять і чим частіше, тим краще!
При контакті зі шкірою своєї господині перлове намисто засяє сильніше, ніж раніше.
Перли досить крихкі. У цій коштовності цінується перламутровий шар. І весь догляд побудований на збереженні останнього.
Протирайте коштовність м'якою вологою тканиною після того, як ви її носили. Не використовуйте для чищення ультразвук, пар, мийні засоби, відбілювачі, порошки, аміачні засоби та хімікати. Перли чутливі до кислот, проте ацетоном можна обережно видаляти клей і фарбу. Одягайте перли після використання лаку для волосся, косметики та парфумів. Якщо камінь все ж потьмянів, можна спробувати його відновити. Для цього потрібно промити перлини в солоній воді - вода і морська сіль, кам'яна не дасть потрібного ефекту.
Як почистити срібло з перлами і намисто з бурштину ми вже розповіли. А тепер про корали. Ці мінерали люблять тільки чисту воду. Корал легко подряпати, і також він розчиняється в кислотовмісних речовинах, таких як оцет або лимонний сік. Уникайте ультразвукового та хімічного чищення, не застосовуйте щітки. Не залишайте корал на світлі та в умовах високої температури. Протирайте його м'якою вологою тканиною.
До природної бірюзи використовуйте тільки сухе чищення. Річ у тім, що бірюза сильно вбирає вологу, згодом мінерал змінить свій благородний блакитний колір і позеленіє. Не піддавайте впливу високих температур і хімікатів. Дезодоранти, олії для тіла та косметика можуть спровокувати зміну кольору з синього на зелений.
У разі сильних забруднень насипте на тканину дрібку кукурудзяного крохмалю і протріть каміння. І за відпрацьованою схемою: натерти фланелевою, замшевою або вовняною тканиною.
Коли потрібен професійний догляд?
Добре б віддавати раз на рік Ваші скарби на огляд і чистку ювеліру. Хоч би якими гарними були домашні способи чищення ювелірних прикрас, ювелір зможе оглянути всі застібки і попередити випадання каменів.
Радійте своїм коштовностям щодня і заходьте до нас частіше!