Традиція підносити дівчині каблучку разом із запитанням "Вийдеш за мене?" з'явилася в ХV столітті в Австрії. А першою, хто отримав прикрасу на палець на знак заручин, стала Марія Бургундська - графиня Голландії та герцогиня Бургундії. У ті часи шлюби зазвичай відбувалися за розрахунком. Але австрійський герцог Максиміліан Габсбург - один із двох претендентів на руку Марії - справді закохався в юну обраницю і для перемоги над конкурентом придумав нестандартний хід. Він подарував герцогині чарівну каблучку з діамантом - символом вічної відданості. А ще подейкували, що діамант здатний послужити "приворотним зіллям" - на це наречений теж розраховував. Марія таки вийшла заміж за Максиміліана, а такий оригінальний спосіб зізнання у своїх почуттях поступово почав набирати популярності.
У Європі традиція дарувати каблучки для заручин укорінилася настільки, що навіть набула дещо меркантильного забарвлення: за вартістю каблучки наречені визначали рівень зарплат наречених (негласне правило свідчило, що на прикрасу треба витратити дві місячні зарплати) та їхнє ставлення до себе. А тому без докорів сумління могли відмовити, якщо їх не влаштовував подарунок.
Як би там не було, в Україні такого поняття, як "заручини", не було ще довго. У нас у старі часи цю подію називали "сватанням", а замість піднесення обручки накривали багатий стіл і скликали всіх сусідів. На відміну від європейських наречених наші не тільки приходили, що називається, з порожніми руками, а навіть ще й могли піти з "подарунком" - гарбузом (гарбузом), який дівчина вручала в разі відмови.
Сьогодні, як і в інших європейських державах, у нас також заведено дарувати каблучку на заручини. Але в Україні це скоріше красива, романічна "прелюдія" перед весіллям, ніж спосіб приворожити наречену чи вирахувати добробут нареченого. А тому й каблучки для заручин обирають абсолютно різні: метал, вставка, форма і стиль обирають строго зі смаками дівчини - якщо хлопець хоче догодити своїй майбутній дружині. Найчастіше, звісно, обирають золото. Але також це може бути срібло, платина, титан або суміш металів. Що ж стосується каменів, то це далеко не завжди діаманти. Тим, хто не може собі дозволити таку розкіш, пропонується заміна з фіанітів або кристалів Сваровскі. А тим, кому одного діаманта мало - доповнення з інших дорогоцінних каменів. Особливо мода на мікс самоцвітів популярна серед знаменитостей. Наприклад, у Кейт Міддлтон основним на знаменній прикрасі став 1,8-каратний сапфір, у Джесіки Сімпсон - 4-каратний рубін. Каблучка для заручин, яку колись Бен Аффлек подарував Дженніфер Лопес, виблискувала 6-каратним рожевим діамантом, а у Гайді Клум її місце зайняв діамант коньячного кольору.
Якщо у вас незабаром також намічається знаменна подія, то каблучку для заручин ви можете придбати у нас. В інтернет-магазині Ювелірна Лавка JLavka.com представлений широкий асортимент прикрас різних цінових категорій - від бюджетних до класу "люкс". Пропозиція руки і серця - важливий захід, тому організуйте його гідно, а ми вам у цьому допоможемо!