Як і де зберігати ювелірні прикраси
О ні!!!!! І так запізнилася, а тут знову кудись запропастилася друга сережка!?
Та й ще ланцюжок заплутався!!!
1. Загальні правила догляду за ювелірними виробами!
2. Як зберігати золоті прикраси
3. Як зберігати прикраси зі срібла
4. Як зберігати ланцюжки, сережки, каблучки та інші види прикрас
5. Як зберігати вироби з натуральними каменями: перли, бурштин, бірюза
6. Висновок: у чому зберігати ювелірні прикраси?
Кожна куплена нами прикраса, чи то із золота, чи то зі срібла, - це насамперед дорога серцю гарна штучка. Нам хотілося б зберегти її красу на дуже довгі роки, а може і передати як вже сімейну реліквію:)
Ми знаємо, Ви не хочете зберігати свою коштовність у темному претемному кутку своєї шухлядки, а бажаєте носити її щодня. Але і зберігати теж треба вміти.
Так ось, знаючи як правильно зберігати прикраси, Ви зможете зберегти приголомшливий вигляд своїх аксесуарів на довгі роки!
Загальні правила догляду за ювелірними виробами!
Перед будь-якою фізичною роботою, чи то спортзал, чи то догляд за квітником, знімайте прикраси з рук і шиї. Щонайменше Ваш ланцюжок залишиться цілим, а кільця не будуть погнуті від ударного тренування з гантелями.
Ланцюжки, кольє і браслети рекомендуємо знімати перед сном, щоб уникнути пошкоджень, заломів і деформації.
Зберігайте окремо від косметичних засобів, парфумів, лікарських препаратів і подалі від хлорованої та солоної води. Усе це залишає плями на металі. І до речі, розлитий йод буде дуже складно відтерти з поверхні золотої каблучки. Можливо навіть потрібно буде звернутися до ювеліра і добре відполірувати, зняти шар золота
Побутова хімія - тут ворог! Не втомимося повторювати - Знімайте вдома прикраси:)
Уникайте контакту з абразивами, щоб не дряпати виріб.
Ви напевно знаєте, що ювелірні метали не люблять вологу, випаровування і перед сауною, звісно ж, знімали коштовності. Так ось і біля ванної, на поличці, не варто зберігати вироби. Складайте вироби в сухому приміщенні)
Зберігайте свої прикраси подалі від обігрівальних приладів і батарей. Не залишайте під сонячними променями, особливо прикраси з кольоровим дорогоцінним камінням, краще покладіть у сухе, темне місце. А ось в яке саме описано нижче
Зберігайте кожну прикрасу окремо одна від одної, у скриньці для прикрас або персональних мішечках. Інакше можна втратити блиск ювелірних металів, подряпавши прикраси і дорогоцінне каміння. Та й погодьтеся, знайти пару до сережки значно простіше))
Знімаючи дорогоцінну річ, протріть її м'якою тканиною, спеціальною чистячою серветкою або ж шматочком замші. Так ви зітрете забруднення і жирний наліт, запобігши тим самим потемнінню і плямам на виробах. А значить і чистити можна значно рідше, і тьмяніти не буде. А головне тішитиме вас благородним блиском.
Як зберігати золоті прикраси
Золото, в чистому вигляді, не тьмяніє, на відміну від міді, не іржавіє, як залізо. З однієї тройської унції - 31,1 грама, можна розкачати дріт завдовжки 80 км і завтовшки в 1/10 людської волосини. При цьому важчий і м'якший за свинець, не годиться для обробки. Тому потрібні присадки.
Майстер-рафінер додає різні метали, щоб домогтися трьох обов'язкових характеристик, необхідних при виготовленні коштовностей:
твердості
необхідної чистоти металу
кольору: червоного, жовтого, білого, рожевого та інших
Наприкінці ювелір отримає метал, придатний для будь-якої роботи, яка тільки може знадобитися. Деякі властивості чистого золота втрачаються, від цього і з'являються особливості догляду. Загалом, сучасні золоті вироби дещо відрізняються від золота інків)
Для золотих прикрас підходять:
* дерев'яні шкатулки, оббиті всередині м'якою тканиною. При виборі скриньки зверніть увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Уникайте дубових, оскільки це дерево містить велику кількість кислот, що викликають потьмяніння золота
* шкатулки-комоди. У таких коробках є відділення для різних видів прикрас. Так вироби не будуть дряпатися, від чого поверхня гладкого металу буде і далі виблискувати
* настінні органайзери
* настільні органайзери
* у висувній шухляді комода, де передбачено відсіки для всіх видів прикрас
* дизайнерські шкатулки, з м'якою тканиною всередині.
Не варто зберігати в картонних коробочках, оскільки з картону виділяється сірка. Випаровуючись з його поверхні, сірка вступає в реакцію із золотом, утворюючи плями на прикрасі або помутніння. Сірка також міститься і в повітрі, і в поті людини, тому уникнути контакту прикрас з нею повністю не вийде. А ось зменшити вплив негативних факторів ми точно зможемо.
Натирайте золотце частіше та серветочкою!
Як зберігати прикраси зі срібла
Зі сріблом все трохи інакше! Срібло, так само як і золото, вступає в реакцію з сіркою. Тому так само як і золото, не варто зберігати в картонних упаковках. Дерев'яні скриньки теж не найкращий вибір, оскільки дерево притягує вологу і як наслідок - вироби, які швидко потемніли. Хоча і тут є вихід - покласти кілька таблеток активованого вугілля, вони заберуть на себе зайву вологу.
Срібні прикраси темніють при відкритому зберіганні, а отже, ювелірні дерева, руки і всілякі підставки - не найоптимальніший варіант, хоча дуже навіть гарний.
Зберігайте улюблені аксесуари в:
* пластикових коробочках. Якщо не передбачені індивідуальні мішечки, подбайте про м'яке днище та індивідуальні секції
* поліетиленових zip пакетиках або оксамитових мішечках
* шкатулка-комод, з безліччю відділень
* закриті настінні органайзери
* у висувній шухляді комода, де передбачено відсіки для всіх видів прикрас
* це можуть бути дизайнерські шкатулки, оббиті м'якою тканиною плюс мішечки для виробів
* якщо ж вам сподобалася гарна металева коробка, використовуйте антикорозійні вкладиші, мішечки/пакетики (інакше подряпаєте вироби і дуже скоро дістанете «каламутну» срібну каблучку)
У будь-якому варіанті буде не зайвим створити якийсь поглинач вологи. Найпростіше - покласти поруч із прикрасами кілька таблеток активованого вугілля.
Те срібло, яким користуються не часто, як столове срібло, можна зберегти простим способом - упакувати в обгортковий папір/пергамент для випічки і покласти в сумку/валізу. Папір послужить фільтром, залишаючи сірчистий газ на собі, пропустивши далі очищене повітря.
Як зберігати ланцюжки, сережки, каблучки та інші види прикрас
Головними ворогами для ланцюжків і браслетів є заломи і розтягування, що часто трапляється, якщо зберігати в загальній коробці.
Отже, заломи, в основному, з'являються від неправильного зберігання і під час сну в прикрасах. Зі сном все гранично ясно - зняти перед вечірнім туалетом і скласти в скриньку. А ось щоб ланцюжки і браслети не заплутувалися разом з іншими прикрасами в морський вузол, досить складати кожен виріб окремо.
Загалом, варіантів безліч:
* у настінних органайзерах.Такі можуть виглядати як картини з вашими прикрасами в головній ролі і заховані за дзеркалом
* в індивідуальних мішечках і zip пакетиках
* на настільних підставках. Останні мають найрізноманітніший дизайн: оленячі масивні роги, красиві ювелірні дерева з тонкими густими гілками, вертикальні, що крутяться, як для окулярів. Настільні підставки легко заховати в туалетний столик, що безсумнівно є їхнім великим плюсом.
* шкатулка-комод. У таких скриньках для прикрас найчастіше є довгі вузькі відсіки. Це ідеальний варіант! Також, в таких скриньках можуть бути спеціальні подушки для браслетів і ланцюжків.
Щоб уникнути розтягування, дотримуйтесь простого правила під час вибору підвіски під ланцюжок. Кулончик має бути у 2 рази легшим за сам ланцюжок
Оксамитові або гіпсові бюсти дуже добре підійдуть для масивних кольє.
Детально щодо вибору ланцюжків прочитайте тут:
5 критеріїв вибору ланцюжка
Каблучки можна розвісити на гіпсових руках і скласти на блюдечку, якщо колекція поки що невелика.
Ідеальний варіант: скриньки, де є відділення з м'якими валиками, між якими і розміщують каблучки. Так вони не дряпаються одна об одну під час зберігання, а на додачу і відполіруєте об валики, коли ви кладете і дістаєте прикрасу) Захищені від вологи і сонячних променів.
Сережки зберігайте парами, щонайменше заощадите час на пошуку комплекту) Ідеально було б складати в окремих секціях для сережок з валиками або отворами. Є секції, але немає валиків? Скрутіть валики з будь-якої тканини і вставте в секції.
Брошки, шпильки зберігають так само, як і сережки з кільцями - або складають у мішечки, або вішають на гачки.
Головне правило, застосовне до всіх видів виробів:
Як з королями - кожному по королівству, сухо і без прямих сонячних променів
Як зберігати вироби з натуральним камінням
Де не слід зберігати прикраси з дорогоцінним камінням:
1. біля батарей
2. під прямими сонячними променями
3. у ванній кімнаті
4. у металевих коробочках. Але якщо ви зупинили вибір на останньому - подбайте про антикорозійні вкладки. У головному розібралися, а тепер можна приступити до детального розбору.
У різних видів каменів різна твердість! Бурштин і перли - одні з найкрихкіших каменів! Їхня твердість за шкалою Мооса 2,5 і 3 відповідно. Діамант - єдиний камінь із твердістю 10 балів за шкалою Мооса, але водночас його не так вже й складно розколоти, вдаривши. Тому все що менш тверде буде дряпатися об діамант, а це - всі інші дорогоцінні камені!
Добре б зберігати вироби з діамантами окремо один від одного, тому що існує ймовірність, що камені, маючи однакову твердість, можуть пошкодитися один об одного.
Зберігайте всі камені окремо один від одного, щоб не подряпати м'які
об більш тверді.
Більшість бояться високої температури та її перепадів, а також прямих сонячних променів. Це особливо згубно для мінералів яскравого кольорового забарвлення, таких як: гранат, сапфір, рубін та інші. Через ультрафіолет структура каменю руйнується, а сам камінь може вицвітати майже до безбарвності, наприклад як рожевий кварц.
Прикраси з перлами носіть якомога частіше, на знак подяки цей камінь сяятиме ще яскравіше і прикрашатиме вас. Перли не люблять сухість і сигаретний дим, від нього перли жовтіють! А зберігати краще в лляному мішечку, капнувши туди краплю води! Пластикові пакети абсолютно не підійдуть
Бурштин вимагає уважного ставлення до себе. Уникати різких перепадів температур. Це м'який мінерал і зберігати варто його окремо від усіх, у мішечку. А брати тільки чистими руками, бо бурштин боїться харчових жирів. Звісно ж не залишайте засмагати на сонці, після такої ванни він може помутніти, втратити вологу і тріснути.
Радимо звернути увагу
Сонячні сережки з бурштином
Бірюзу зберігайте далеко від прямих сонячних променів і окремо від інших каменів. Вважається, що сусідство з іншими каменями може перебити енергетику самої бірюзи, як і темне місце пригнічуватиме магічні властивості мінералу.
Висновок: у чому зберігати ювелірні прикраси
Підсумуємо! Все залежить від металу і від каменю у виробі! Срібло не любить дерево та й металеві коробки не найкраще місце. Золоту не підійдуть дубові шкатулки і картон.
Ідеальним варіантом для всіх металів буде спеціальна скринька з м'якими валиками і безліччю відсіків для різних видів прикрас. У скриньку можна покласти кілька таблеток активованого вугілля, щоб прибрати зайву вологу.
Якщо ж ви зберігаєте в красивих скриньках без поділів, то підготуйте велюрові або замшеві індивідуальні мішечки. Для срібла можна запастися zip пакетиками, особливо актуально це для неродованого срібла. Такі пакетики продаються в багатьох гіпермаркетах і коштують зовсім не дорого.
Для натуральних каменів запасіться непрозорими мішечками. Так дорогоцінні вставки не подряпаються і будуть закриті від сонячних променів
Мішечки з льону, з краплею води, чудово збережуть перли.
Радимо звернути увагу на ювелірні оксамитові коробочки. У них прикраси не будуть дряпатися. Але найголовніше, так дуже зручно зберігати гарнітури - всі частини комплекту завжди поруч і не потрібно шукати другий виріб
Дотримуйтесь цих простих правил і Ваші прикраси залишаться в ідеальному стані!